ZŠ generála Zdeňka Škarvady / Škola / Aktuálně / Exkurze do východních Čech

Exkurze do východních Čech

20.06.2018

Ve dnech 5. – 6. června se vybraní žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili spolu s paní učitelkou Močalovou, Langrovou a Zajončkovou exkurze do východních Čech. Cílem bylo poznat místa, která rozšíří naše znalosti historie a české literatury.

Během prvního dne jsme navštívili vojenskou pevnost Josefov, nádherný barokní zámek Kuks a město Jaroměř. Noc jsme strávili v městečku Červený Kostelec v místním internátě.

Druhý den jsme se vydali po stopách české spisovatelky Boženy Němcové. Navštívili jsme Barunčinu školu vČeské Skalici, poté jsme se pěšky vydali do Ratibořického údolí, kde jsme si mohli prohlédnout zámek, dále dům, ve kterém žila slavná spisovatelka, a nakonec dojít až ke splavu, jenž je spjat s postavou Viktorky z knihy Babička.

Naší poslední zastávkou bylo Nové Město nad Metují. Poté jsme se již autobusem vydali směrem zpátky k domovům.

Výlet se povedl, program byl zajímavý, bohatý na dojmy a zážitky. Děkujeme!

Žáci 8. B, 8. C, 9. A

Pasování 1.tříd

21.09.2018

KONTINENTÁLNÍ POHÁR 2018

10.09.2018

Informace k poznávacímu zájezdu do Paříže

01.09.2018

Sportuj ve škole!

31.08.2018

Úplata za školní družinu 2018/19

24.08.2018

NABÍDKA PRACOVNÍ MÍSTO - ŠKOLNÍ PSYCHOLOG

13.08.2018

Rabštejn 2018

25.06.2018

Hokejbal - 2.místo!

25.06.2018

Vyhráli jsme v cyklosoutěži!

Exkurze do východních Čech

20.06.2018

ZŠ generála Zdeňka Škarvady, příspěvková organizaceVšechna práva vyhrazena, © 2013-2018