ZŠ generála Zdeňka Škarvady / Škola / Aktuálně / Exkurze do východních Čech

Exkurze do východních Čech

20.06.2018

Ve dnech 5. – 6. června se vybraní žáci 8. a 9. ročníku zúčastnili spolu s paní učitelkou Močalovou, Langrovou a Zajončkovou exkurze do východních Čech. Cílem bylo poznat místa, která rozšíří naše znalosti historie a české literatury.

Během prvního dne jsme navštívili vojenskou pevnost Josefov, nádherný barokní zámek Kuks a město Jaroměř. Noc jsme strávili v městečku Červený Kostelec v místním internátě.

Druhý den jsme se vydali po stopách české spisovatelky Boženy Němcové. Navštívili jsme Barunčinu školu vČeské Skalici, poté jsme se pěšky vydali do Ratibořického údolí, kde jsme si mohli prohlédnout zámek, dále dům, ve kterém žila slavná spisovatelka, a nakonec dojít až ke splavu, jenž je spjat s postavou Viktorky z knihy Babička.

Naší poslední zastávkou bylo Nové Město nad Metují. Poté jsme se již autobusem vydali směrem zpátky k domovům.

Výlet se povedl, program byl zajímavý, bohatý na dojmy a zážitky. Děkujeme!

Žáci 8. B, 8. C, 9. A

Globetrotter - 1. místo pro Lucku!

100 let vzniku Československa

Přírodovědná exkurze

Mezinárodní kuchyně

Den evropských jazyků 2018 na naší škole