Bilingvní výuka

Bilingvní výuka od školního roku 2013/14

Dotováno z projektu SMO

Bilingvní výuka byla podpořena v rámci projektu „Rozvoj bilingvní a cizojazyčné výuky v základních školách“ statutárním městem Ostrava - info ZDE

Výuka probíhá ve třídách: 1. A, 2. A, 3.A, 4. A, 5. A , 6. A,

Přehled výuky a program: ZDE

Záznam z TS 9. 1. 2017 ZDE

Výuka vedená v cizím jazyce - angličtině.

Bilingvní výuka:

• MATEMATIKA
  • VÝTVARNÁ VÝCHOVA
  • PRACOVNÍ VÝCHOVA
  • INFORMATIKA
  • HUDEBNÍ VÝCHOVA
  • TĚLESNÁ VÝCHOVA
  • ZEMĚPIS

Bilingvní přípravka - kroužky, připravují hravou formou žáky na další odbornou výuku v cizím jazyce v 1. A, 2. A, 3. A, 4. A, 5. A, 6. A:

• SCIENCE viz video
  • LET´S CHAT
  • UPPER STUDY CORNER

Výhody dvojjazyčné výuky:

• Znalost jazyků je pro dítě obrovská výhoda. Nejenom že se domluví, vymýšlí vícejazyčné slovní hříčky, ale nemá psychologické zábrany učit se další řeči

• Bilingvní neboli dvojjazyčné vzdělávání umožňuje lidem lépe se orientovat v multikulturním prostředí

• Může vytvořit větší toleranci vůči menšinám, omezit rasismus a rozvinout kreativitu v komunikaci. Pomocí znalosti druhého jazyka přirozeně vstřebáváme kulturu, zvyky a tradice jiného národa.

• Znalost dvou a více jazyků má pozitivní vliv na vývoj mozku a kognitivních schopností.

• Bilingvní jedinci jsou schopni lépe monitorovat okolní prostředí, být soustředěnější, snáze ignorovat rušivé vlivy, jsou schopni rychle reagovat na změny a sled po sobě jsoucích změn si déle uchovat v paměti.

2.A Snowflake animace

2.A I like to eat... animace

Výuka v anglickém jazyce 1

DOD 2015

JOLLY READING 2015

StoryTelling

JOLLY PHONICS 1

Angeliki 2

Bilingva SCIENCE

CVČEK A KLOKÁNEK VÝSLEDKY!!!

Vyhráli jsme okresní kolo OVOV 2019!

Nabídka práce ve ŠJ

05.04.2019

Sportovní úspěchy

23.03.2019

Vítězství angličtinářů na Studentské vědecké konferenci

27.02.2019

Bakalář - úprava

21.02.2019

Vítězství v soutěži První pomoc na Exilu

She has done it again! Lucka opět vítězná!

14.02.2019

Zástup za pracovní neschopnost

13.02.2019

DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ