Bilingvní výuka

Bilingvní výuka od školního roku 2013/14

Dotováno z projektu SMO

Bilingvní výuka byla podpořena v rámci projektu „Rozvoj bilingvní a cizojazyčné výuky v základních školách“ statutárním městem Ostrava - info ZDE

Výuka probíhá ve třídách: 1. A, 2. A, 3.A, 4. A, 5. A , 6. A,

Přehled výuky a program: ZDE

Záznam z TS 9. 1. 2017 ZDE

Výuka vedená v cizím jazyce - angličtině.

Bilingvní výuka:

• MATEMATIKA
  • VÝTVARNÁ VÝCHOVA
  • PRACOVNÍ VÝCHOVA
  • INFORMATIKA
  • HUDEBNÍ VÝCHOVA
  • TĚLESNÁ VÝCHOVA
  • ZEMĚPIS

Bilingvní přípravka - kroužky, připravují hravou formou žáky na další odbornou výuku v cizím jazyce v 1. A, 2. A, 3. A, 4. A, 5. A, 6. A:

• SCIENCE viz video
  • LET´S CHAT
  • UPPER STUDY CORNER

Výhody dvojjazyčné výuky:

• Znalost jazyků je pro dítě obrovská výhoda. Nejenom že se domluví, vymýšlí vícejazyčné slovní hříčky, ale nemá psychologické zábrany učit se další řeči

• Bilingvní neboli dvojjazyčné vzdělávání umožňuje lidem lépe se orientovat v multikulturním prostředí

• Může vytvořit větší toleranci vůči menšinám, omezit rasismus a rozvinout kreativitu v komunikaci. Pomocí znalosti druhého jazyka přirozeně vstřebáváme kulturu, zvyky a tradice jiného národa.

• Znalost dvou a více jazyků má pozitivní vliv na vývoj mozku a kognitivních schopností.

• Bilingvní jedinci jsou schopni lépe monitorovat okolní prostředí, být soustředěnější, snáze ignorovat rušivé vlivy, jsou schopni rychle reagovat na změny a sled po sobě jsoucích změn si déle uchovat v paměti.

2.A Snowflake animace

2.A I like to eat... animace

Výuka v anglickém jazyce 1

DOD 2015

JOLLY READING 2015

StoryTelling

JOLLY PHONICS 1

Angeliki 2

Bilingva SCIENCE

DEN DĚTÍ PRO MLADŠÍ SPOLUŽÁKY

24.06.2019

Výsledkové listiny - MATEMATICKÉ SOUTĚŽE

13.06.2019

SAZKA OLYMPIJSKÝ VÍCEBOJ - také letos výhra 60.000!

13.06.2019

Atletická olympiáda 2019

Vyhráli jsme další cykloboxy!

Výtvarná soutěž Živá voda

Výsledky výběrového řízení do 6.tříd

Další sportovní úspěchy !

TŘÍDNÍ SCHŮZKY RODIČŮ BUDOUCÍCH 1. TŘÍD

Lucka ukončila sezónu 4. místem v Praze

ZŠ generála Zdeňka Škarvady, příspěvková organizaceVšechna práva vyhrazena, © 2013-2019