Zaměření školy - charakteristika

Naše škola poskytuje základní vzdělání dětem a mládeži již od roku 1957 podle platných osnov pro základní školu v 1. až 9. ročníku. Od roku 1993 máme na naší škole také třídy s rozšířenou výukou jazyků.

Každý rok byly otevřeny 2 nové jazykové třídy pro přibližně 60 žáků. V nich se pak děti učí jazyku anglickému a německému, případně při větším zájmu i jazyku francouzskému, španělskému a ruskému.

V letošním roce jsme bilingvní výuka probíhá v 1., 2.,4.,5. a 6. ročníku a žáci jsou přijímáni do jazykových tříd již od 1. ročníku.

Jsme škola středně velká. Školu navštěvuje v průměru 650 žáků, se kterými pracuje 43 učitelů, 4 rodilí mluvčí ( angličtina, němčina, francouzština), 1 školní psycholog a 8 vychovatelek.

Provoz školy zajišťuje 9 správních zaměstnanců a o zajištění kvalitní stravy se stará 8 pracovníků školní jídelny.

V návaznosti na výuku cizích jazyků škola pořádá tématické výjezdy žáků do Rakouska - zpravidla do Vídně a jejího okolí, ale také do Německa, Švýcarska, Francie, Itálie apod.

Každoročně připravujeme a v případě zájmu i realizujeme zájezd do Velké Británie - Londýna, přičemž jsou žáci ubytovaní v britských rodinách.

Organizujeme mnoho školních i mimoškolních akcí a projektů. Například

Dny mezinárodní kultury

Adaptační pobyty

Lyžařské a sportovní kurzy

Kulturní a vzdělávací programy (pravidelné návštěvy divadel a koncertů)

Školy v přírodě

Pasování prvňáčků a deváťáků

a další ...

Stravování v době distanční výuky od 14.10.2020

Oznámení o vyhlášení konkursního řízení

Upozornění Jídelna - svačinky

02.10.2020

Volby zástupců z řad rodičů do Rady školy

08.09.2020

Ostravské sportovní hry končí vyhlášením vítězů

07.09.2020

Nabídka sportovního kroužku pro bilingvní třídy

03.09.2020

Nabídka projektu Sportuj ve škole!

Informace ředitele školy 01/20-21 – zahájení školního roku 2020-2021

31.08.2020

VYSVĚDČENÍ PRO RODIČE - PODĚKOVÁNÍ

31.08.2020

Informace pro první třídy

24.08.2020

Organizační opatření - COVID

Zde naleznete veškeré informace týkající se mimořádných opatření během školního roku.

Všechny informace o stravování školáků v naší škole hledejte zde. Ať již informace o přihlašovaní a odhlašování stravného. O možnostech stravovacích čipů. Nebo také informace o aktuálním jídelníčku.

ZŠ generála Zdeňka Škarvady, příspěvková organizaceVšechna práva vyhrazena, © 2013-2020