Zaměření školy - charakteristika

Naše škola poskytuje základní vzdělání dětem a mládeži již od roku 1957 podle platných osnov pro základní školu v 1. až 9. ročníku. Od roku 1993 máme na naší škole také třídy s rozšířenou výukou jazyků.

Každý rok byly otevřeny 2 nové jazykové třídy pro přibližně 60 žáků. V nich se pak děti učí jazyku anglickému a německému, případně při větším zájmu i jazyku francouzskému, španělskému a ruskému.

V letošním roce jsme zahájili bilingvní výuku v 1. a 8. ročníku a žáci jsou přijímáni do jazykových tříd již od 1. ročníku.

Jsme škola středně velká. Školu navštěvuje v průměru 650 žáků, se kterými pracuje 43 učitelů, 1 rodilý mluvčí, 1 školní poradkyně a 8 vychovatelek.

Provoz školy zajišťuje 9 správních zaměstnanců a o zajištění kvalitní stravy se stará 8 pracovníků školní jídelny.

V návaznosti na výuku cizích jazyků škola pořádá tématické výjezdy žáků do Rakouska - zpravidla do Vídně a jejího okolí, ale také do Německa, Švýcarska, Francie, Itálie apod.

Každoročně připravujeme a v případě zájmu i realizujeme zájezd do Velké Británie - Londýna, přičemž jsou žáci ubytovaní v britských rodinách.

Organizujeme mnoho školních i mimoškolních akcí a projektů. Například

Dny mezinárodní kultury

Adaptační pobyty

Lyžařské a sportovní kurzy

Kulturní a vzdělávací programy (pravidelné návštěvy divadel a koncertů)

Školy v přírodě

Pasování prvňáčků a deváťáků

a další ...

Ukliďme svět

17.04.2014

Rekonstrukce sociálního zázemí u ŠJ

17.04.2014

Další úžasný úspěch

15.04.2014

Výjezd Anglie

14.04.2014

Jak pokračuje bilingvní výuka?

Výběrové zkoušky do tříd s RVJ

Skvělý úspěch v Chemii a Naši žáci úspěšně řeší OLYMPIÁDY

Šárka Kašpárková a OVOV

Prezentační soutěž v AJ

Němčina spolupracuje s prvňáčky

Žáci se již od 1.ročníku učí jazyku anglickému, v šestém ročníku pak dětem v jazykových třídách přibývá výuka druhého cizího jazyka - němčiny, francouzštiny, španělštiny nebo ruštiny. Od letošního školního roku byla zahájena také bilingvní výuka, které předchází předškolní příprava formou anglického klubu.

ZŠ generála Zdeňka Škarvady, příspěvková organizaceVšechna práva vyhrazena, © 2013-2014